Вижу Бога Каждый День

Шлях мудрості

martes, 7 de febrero de 2012

Великий похід за водою і життя в Перу

ПЕРУ - 1. На 11 лютого розвиває похід в Перу Національний Право на воду і життя, на захист природних багатств і відмовитися від видобутку в регіоні Кахамарка. Скликаються під егідою соціального проекту опозиційного фронту Conga Мінас.
www.codpi.orgПроти видобутку громад.
Minas Conga є видобуток мега-проектів, керованих транснаціональних Янакоча, консорціум, сформований Буенавентура Newmont і Перу, а також розраховує на підтримку з боку Світового банку в рамках Міжнародної фінансової корпорації. Мета проекту, щоб почати витяг важких металів (золота і міді) у двох лагунах відкритим на північний захід від столиці провінції, на території декількох громад корінних народів. Це буде означати, сушки деякі з цих прогалин, які відіграють центральну роль в місцевій екосистемі, а також забруднення інших водних ресурсів в регіоні, поряд з іншими серйозними екологічними, соціальними, економічними і культурними.
В інтерв'ю газеті Діагональ Секундіно Сільва, голова Комітету з підтримки Celendín Кахамарка, стверджував, що населення регіону »є жертвою більше 18 років забрудненням їх вод, грунту та повітря, а також інших порушень і безвідповідальності Янакоча гірничодобувної компанії. Вони включають в себе отруєння, безкарно сьогодні, більше 1200 сімей в розлив ртуті Choropampa в 2000 році, вбивство фермера Ісідро Льянос Combayo, в 2006 році і агресія 29 листопада селян, які захищали Conga Перолою лагуни, принаймні двома вогнепальними пораненнями, які залишили з довічною інвалідності ".
Такі транснаціональні компанії гірничодобувної промисловості, мав конфлікти з місцевим населенням у разі Серро Quilish (також в Кахамарка), тендітна екосистема, в якій Янакоча призначені для втручання для вилучення золота. Крім того, в цьому випадку була введена в серйозній небезпеці водних ресурсів за умови, що вода в місцевих громадах, а потім, тиск громадськості вдалося зупинити проект.

Криза влади.
Як і в Серро Quilish, в разі Conga Мінас, Регіональне уряд Кахамарка сам оголосив проект можливим, зазначивши, серед іншого, його близькість по відношенню до важливих джерел води.
Між тим, уряд Перу на чолі з президентом Ольянта Умала, здається, знаходиться на стороні транснаціональних видобутку. Таким чином, Секундіно Сільва ", щоб придушити почали безстроковий страйк 24 листопада, оголосив надзвичайний стан [який закінчився 15 грудня], а потім переїхав тимчасової зупинки довільно і незаконно наших лідерів, і переслідування активістів анти-Конга. Останнім часом, не звертаючи уваги представників народу Кахамарка, уряд роботу осіб, які мають відношення до Янакоча і мери районів, де проект не представляючи їх як нових партнерів ».
Насправді, це була прем'єр-міністром, Оскара Вальдеса, який оголосив про подачу позову оскаржити конституційність постанови уряду регіональних що викликає неможливість, вважаючи, що регіональний уряд "переступили свої обов'язки". Деякі громадські організації в даний час вимагають тиск на Конституційний суд (МС) для швидкого вирішення процесу.
Ці інституційні дії не тільки під сумнів прихильність Хумана захисту громад від видобутку ТНК, а й викликало глибоку кризу в його уряді (у грудні дав колишній прем'єр-міністр Соломонових Лернер з усією його кабінету, в якому міститься заклик до врегулювання конфлікту через діалог Minas Conga).

Великий похід за водою і життя.
В цьому випадку, був названий Великим Національним березня для води і життя, з головною метою охорони водних і природних ресурсів, в тому числі, будуть порушені в рамках проекту Conga Мінас. Вона також закликає до заборони використання ціанідів та видобутку ртуті.
Заклик до походу була проведена Регіональна коаліція оборони та охорони навколишнього патрулі селянських і Кахамарка обласної ради (уряду області) і отримав численні опори, соціальних та організацій корінних народів, в тому числі міжетнічні асоціації розвитку перуанських джунглів (AIDESEP) і Національної конфедерації громад, що постраждали від гірського Перу (CONACAMI)
Мобілізації, яка розпочалася 1 лютого, залишив Кахамарка, з відвідуванням озера загрожує транснаціональних гірничодобувних і закінчується в Лімі, 10 в цьому місяці.
У заяві від CONACAMI, матеріалізувати мети маршу в необхідності привернути увагу держави та громадянського суспільства з усього колективних прав народів Перу, насамперед, право на вибір "розвитку, що ми як народ, на основі хорошого життя, і повага до матері-природи ".
За даними конфедерації, уряд Перу порушує права людини і встановлює модель, яка не була консультації або отримати згоду громади. Ця модель враховує державну підтримку його Minas Conga символічні посилання, у зв'язку з страшний удар, що проект матиме на громади, повинні бути затверджені.

Виходячи з цього, Long March запропонував альтернативний спосіб життя, заснований на "захист людської гідності, поваги та екологічних прав всіх живих істот, що ми вітали Пачамама".

www.copdpi.org

http://www.kaosenlared.net/america-latina/item/6423-gran-marcha-por-el-agua-y-la-vida-en-per%C3%BA.html

No hay comentarios: